Диод SMAJ6.5CA-TP Диод SMAJ6.5CA-TP
4.9 63
SMAJ6.5CA-TP
диоды
Технические характеристики
Диод SMAJ6.5CA-TP
Полное название: SMAJ6.5CA-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMAJ ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 35.7A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TA)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 400W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 6.5V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода SMAJ6.5CA-TP : SMAJ6.5CA-TPCircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 11,2 В, 35,7 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-214AC (SMA)