Диод 1.5KE24CA-E3/51 Диод 1.5KE24CA-E3/51
1.5KE24CA-E3/51
диоды
Технические характеристики
Диод 1.5KE24CA-E3/51
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1.5KE24 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 45.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : 1.5KE
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 33.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 20.5V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода 1.5KE24CA-E3/51 : 1.5KE24CA-E3/51Circuit Protection/ TVS - Diodes33.2V Clamp 45.2A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE