Диод MMBZ27VALQ-7-F Диод MMBZ27VALQ-7-F
4.9 63
MMBZ27VALQ-7-F
диоды
Технические характеристики
Диод MMBZ27VALQ-7-F
Технические характеристики:
Applications : Automotive
Base Product Number : MMBZ27 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 1A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse : 40W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101 ->
Supplier Device Package : SOT-23
Type : Zener
Unidirectional Channels : 2
Voltage - Breakdown (Min) : 25.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 22V
Brand : Diodes Incorporated
Breakdown Voltage : 27 V
Clamping Voltage : 40 V
Factory Pack Quantity : 3000
Ipp - Peak Pulse Current : 1 A
Manufacturer : Diodes Incorporated
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Number Of Channels : 2 Channel
Packaging : Cut Tape or Reel
Pd - Power Dissipation : 225 mW
Polarity : Unidirectional
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation : 40 W
Product Category : ESD Suppressors / TVS Diodes
Product Type : TVS Diodes
Subcategory : TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style : SMD/SMT
Unit Weight : 0.000282 oz
Vf - Forward Voltage : 0.9 V
Working Voltage : 22 V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода MMBZ27VALQ-7-F : MMBZ27VALQ-7-FCircuit Protection/ TVS - Diodes40V Clamp 1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23
Называют это изделие также MMBZ27VALQ 7 F MMBZ27VALQ7FMMBZ27VALQ-7-F.