Диод SMBJ51CD-M3/I Диод SMBJ51CD-M3/I
4.9 63
SMBJ51CD-M3/I
диоды
Технические характеристики
Диод SMBJ51CD-M3/I
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ51 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 7.4A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 57.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 81.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 51V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода SMBJ51CD-M3/I : SMBJ51CD-M3/ICircuit Protection/ TVS - Diodes81,2 В с зажимом 7,4 А Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMBJ)