Диод GSOT12C-G3-08 Диод GSOT12C-G3-08
4.9 63
GSOT12C-G3-08
диоды
Технические характеристики
Диод GSOT12C-G3-08
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : GSOT12 ->
Capacitance @ Frequency : 115pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 12A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse : 312W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SOT-23
Type : Zener
Unidirectional Channels : 2
Voltage - Breakdown (Min) : 13.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 12V (Max)
Cd - емкость диода : 115 pF
Pd - рассеивание мощности : 337 W