Диод D12V0L1B2LP-7B Диод D12V0L1B2LP-7B
4.9 63
D12V0L1B2LP-7B
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод D12V0L1B2LP-7B
Технические характеристики:
Applications : Automotive
Base Product Number : D12V0 ->
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 10pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 4A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse : 100W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101 ->
Supplier Device Package : X1-DFN1006-2
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 25V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 12V (Max)
Breakdown Voltage : 13V
Clamping Voltage : 25V @ 4A
Peak Pulse Current : 4A (8/20us)
Polarity : Bidirectional
Working Voltage : 12V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода D12V0L1B2LP-7B : D12V0L1B2LP-7BCircuit Protection/ TVS - Diodes25V Clamp 4A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2