Диод 1.5KE51A-E3/51 Диод 1.5KE51A-E3/51
4.9 63
1.5KE51A-E3/51
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод 1.5KE51A-E3/51
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1.5KE51 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 21.4A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : 1.5KE
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 48.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 70.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 43.6V
Основные характеристики диода 1.5KE51A-E3/51 : 1.5KE51A-E3/51Circuit Protection/ TVS - Diodes70.1V Clamp 21.4A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE