Диод UCLAMP2501T.TCT Диод UCLAMP2501T.TCT
UCLAMP2501T.TCT
диоды
Технические характеристики
Диод UCLAMP2501T.TCT
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : UCLAMP ->
Capacitance @ Frequency : 25pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40В°C ~ 85В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 2-XDFN
Power - Peak Pulse : 40W
Power Line Protection : No
RoHS Status : RoHS Compliant
Series : uClampВ® ->
Supplier Device Package : SLP1006P2T
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 2.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 7.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 2.5V (Max)
Основные характеристики диода UCLAMP2501T.TCT : UCLAMP2501T.TCTCircuit Protection/ TVS - Diodes7.5V Clamp 5A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SLP1006P2T