Диод TBU-CA040-050-WH Диод TBU-CA040-050-WH
TBU-CA040-050-WH
диоды
Диод  TBU-CA040-050-WH  фотография 1.
Технические характеристики
Диод TBU-CA040-050-WH
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : TBU-CA040 ->
ECCN : EAR99
HTSUS : 8536.30.8000
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Number of Circuits : 1
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SMD 6.50mm x 4.00mm
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TBUВ® ->
Supplier Device Package : SMD
Technology : Internal Switch
Voltage - Clamping : 400V
Voltage - Working : 200V
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
Configuration : Bi-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Number of Terminals : 3
Maximum Blocking Time (us) : 1
Maximum Impulse Voltage (V) : 400
Maximum RMS Voltage (V) : 200
Typical Reset Voltage (V) : 16
Typical Trigger Current (mA) : 75
Typical Quiescent Current (mA) : 0.5
Maximum TBU Resistance (Ohm) : 16.5
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 125
Packaging : Tape and Reel
Product Length (mm) : 6.5
Product Depth (mm) : 4
Product Height (mm) : 0.85
Package Type : DFN
Mounting : Surface Mount
Категория продукта : Подавители выбросов напряжения
Максимальная рабочая температура : + 125 C
Минимальная рабочая температура : 40 C
Монтаж : SMD/SMT
Номинальное напряжение : 200 V
Номинальный ток : 50 mA