Симистор T810-600B Симистор T810-600B
4.9 63
T810-600B, Симистор 8А 600В [DPAK]
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
тиристоры, триаки
Симистор T810-600B фотография 1.
Технические характеристики
Симистор T810-600B
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.30.00.80
Maximum Rate of Rise of Off-State Voltage (V/us) : 40
Maximum Rate of Rise of On-State Current (A/us) : 50
Maximum Gate Trigger Voltage (V) : 1.2
Maximum Gate Trigger Current (mA) : 10
Surge Current Rating (A) : 84
Maximum Holding Current (mA) : 15
Repetitive Peak Reverse Voltage (V) : 600
Peak On-State Voltage (V) : 1.55@11A
Repetitive Peak Forward Blocking Voltage (V) : 600
RMS On-State Current (A) : 8
Repetitive Peak Off-State Current (mA) : 0.005
Maximum Latching Current (mA) : 30
Average Gate Power Dissipation (W) : 1
Circuit Fusing Consideration (A²S) : 36
AC Switch : Yes
Minimum Operating Temperature (°C) : -40
Maximum Operating Temperature (°C) : 125
Packaging : Tube
Automotive : No
Pin Count : 3
Supplier Package : DPAK
Standard Package Name : TO-252
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 2.4(Max)
Package Length : 6.6(Max)
Package Width : 6.2(Max)
PCB changed : 2
Tab : Tab
Lead Shape : Gull-wing
Вес, г : 0.6
Основные характеристики симистора T810-600B : T810-600B, Симистор 8А 600В [DPAK] • Высокая коммутационная способность