Симистор T2535-600G-TR Симистор T2535-600G-TR
T2535-600G-TR
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
тиристоры, триаки
Технические характеристики
Симистор T2535-600G-TR
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.30.00.80
Maximum Rate of Rise of Off-State Voltage (V/us) : 500(Min)
Maximum Rate of Rise of On-State Current (A/us) : 50
Maximum Gate Trigger Voltage (V) : 1.3
Maximum Gate Trigger Current (mA) : 35
Surge Current Rating (A) : 260
Maximum Holding Current (mA) : 50
Repetitive Peak Reverse Voltage (V) : 600
Peak On-State Voltage (V) : 1.55@35A
Repetitive Peak Forward Blocking Voltage (V) : 600
RMS On-State Current (A) : 25
Repetitive Peak Off-State Current (mA) : 0.005
Maximum Latching Current (mA) : 80
Average Gate Power Dissipation (W) : 1
Circuit Fusing Consideration (A²S) : 340
AC Switch : No
Minimum Operating Temperature (°C) : -40
Maximum Operating Temperature (°C) : 125
Packaging : Tape and Reel
Automotive : No
Standard Package Name : TO-263
Pin Count : 3
Supplier Package : D2PAK
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 4.6(Max)
Package Length : 10.28(Max)
Package Width : 9.35(Max)
PCB changed : 2
Tab : Tab
Lead Shape : Gull-wing
Вес, г : 1.64
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию симисторы , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики симистора T2535-600G-TR : T2535-600G-TRДиоды и Тиристоры / Тиристоры (SCR, Triacs) / Симисторы (Triac)корпус: D2PAK, инфо: Симистор 600В 25А 35мА 3Q (бесснабберный)