Симистор T1210-800G-TR Симистор T1210-800G-TR
T1210-800G-TR, Симистор, Snubberless, 12А, 800В [D2PAK]
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
тиристоры, триаки
Симистор T1210-800G-TR фотография.
Технические характеристики
Симистор T1210-800G-TR
Технические характеристики:
Maximum Holding Current : 15mA
Maximum Operating Temperature : +125 °C
Repetitive Peak Off-State Current : 0.005mA
Repetitive Peak Forward Blocking Voltage : 800V
Repetitive Peak Reverse Voltage : 800V
Length : 10.28mm
Brand : STMicroelectronics
Package Type : D2PAK (TO-263)
Mounting Type : Surface Mount
Minimum Operating Temperature : -40 °C
Width : 9.35mm
Height : 4.6mm
Rated Average On-State Current : 12A
Pin Count : 3
Dimensions : 10.28 x 9.35 x 4.6mm
Peak On-State Voltage : 1.55V
Maximum Gate Trigger Voltage : 1.3V
Surge Current Rating : 126A
Maximum Gate Trigger Current : 10mA
Вес, г : 1.76
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные симисторы и похожее оборудование.
Основные характеристики симистора T1210-800G-TR : T1210-800G-TR, Симистор, Snubberless, 12А, 800В [D2PAK] TRIAC, от 8А до 12А, STMicroelectronics