Диод Шоттки STPS2L60 Диод Шоттки STPS2L60
STPS2L60
диоды
Диод Шоттки  STPS2L60  фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки STPS2L60
Полное название: STPS2L60.
Технические характеристики:
Package : Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Package / Case : DO-204AL, DO-41, Axial
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 60V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 600mV @ 2A