Диод P6SMB120CA-E3/52 Диод P6SMB120CA-E3/52
P6SMB120CA-E3/52
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  P6SMB120CA-E3/52  фотография 1.
Технические характеристики
Диод P6SMB120CA-E3/52
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : P6SMB, TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 165V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 102V
Automotive : No
Configuration : Single
Direction Type : Bi-Directional
ECCN (US) : EAR99
EU RoHS : Compliant with Exemption
Lead Shape : J-Lead
Maximum Clamping Voltage (V) : 165
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Maximum Peak Pulse Current (A) : 3.6
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 1
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 102
Minimum Breakdown Voltage (V) : 114
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Mounting : Surface Mount
Number of Elements per Chip : 1
Packaging : Tape and Reel
Part Status : Active
PCB changed : 2
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 600
Pin Count : 2
PPAP : No
Standard Package Name : DO-214-AA
Supplier Package : SMB
Supplier Temperature Grade : Commercial
Test Current (mA) : 1
На сайте zapadpribor.com также представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода P6SMB120CA-E3/52 : P6SMB120CA-E3/52 Защита от замыкания/ Подавители ЭСР / диоды для подавления переходных скачков напряжения Подавители ЭСР / диоды для подавления переходных скачков напряжения 600W 120V Bidirect