Диод MSMBJ150CA Диод MSMBJ150CA
4.9 63
MSMBJ150CA
диоды
Диод  MSMBJ150CA  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMBJ150CA
Полное название: MSMBJ150CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ150 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 2.5A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMBJ (DO-214AA)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 150V
На сайте zapadpribor.com также представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода MSMBJ150CA : MSMBJ150CACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 243V 2.5A Ipp Tvs Диод поверхностного монтажа SMBJ (DO-214AA)