Диод M15KP100CA Диод M15KP100CA
4.9 63
M15KP100CA
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  M15KP100CA  фотография.
Технические характеристики
Диод M15KP100CA
Полное название: M15KP100CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 15KP100 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 93A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-204AR, Axial
Power - Peak Pulse : 15000W (15kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : DO-204AR
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 162V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 100V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода M15KP100CA : M15KP100CACircuit Protection/ TVS - Diodes162V Clamp 93A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR