Диод JANTX1N5640A Диод JANTX1N5640A
4.9 63
JANTX1N5640A
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод JANTX1N5640A
Полное название: JANTX1N5640A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1N5640 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 54A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-13
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500/500 ->
Supplier Device Package : DO-13
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 17.1V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода JANTX1N5640A : JANTX1N5640ACircuit Protection/ TVS - Diodes27.7V Clamp 54A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-13