Диод ESD5Z3.3G Диод ESD5Z3.3G
4.9 63
ESD5Z3.3G
диоды
Диод ESD5Z3.3G фотография 1.
Технические характеристики
Диод ESD5Z3.3G
Полное название: ESD5Z3.3G.
Технические характеристики:
Diode Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : +150 °C
ESD protection : Yes
Number of Elements per Chip : 1
Length : 1.2mm
Maximum Clamping Voltage : 14.1V
Minimum Breakdown Voltage : 5V
Brand : ON Semiconductor
Maximum Peak Pulse Current : 11.2A
Package Type : SOD-523
Mounting Type : Surface Mount
Minimum Operating Temperature : -55 °C
Width : 0.8mm
Test Current : 1mA
Maximum Reverse Stand-off Voltage : 3.3V
Maximum Reverse Leakage Current : 50nA
Height : 0.6mm
Pin Count : 2
Dimensions : 1.2 x 0.8 x 0.6mm
Direction Type : Uni-Directional
Peak Pulse Power Dissipation : 200W