Симистор BTA212X-800B,127 Симистор BTA212X-800B,127
BTA212X-800B.127, Симистор, 800В, 12А, 50мА, Упаковка туба, THT, TO220FP
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
тиристоры, триаки
Симистор BTA212X-800B,127 фотография.
Технические характеристики
Симистор BTA212X-800B,127
Технические характеристики:
Base Product Number : BTA212 ->
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 50mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 60mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 95A, 105A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 12A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.30.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : 125В°C (TJ)
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : TO-220F
Triac Type : Standard
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.5V
Voltage - Off State : 800V
Вес, г : 0.24
На сайте zapadpribor.com также представлены другие симисторы и похожие изделия.
Основные характеристики симистора BTA212X-800B,127 : BTA212X-800B.127, Симистор, 800В, 12А, 50мА, Упаковка туба, THT, TO220FPПолупроводники/ СимисторыTRIAC Standard 800V 12A Through Hole TO-220F