Диод AK3-380C-Y Диод AK3-380C-Y
4.9 63
AK3-380C-Y
диоды
Диод  AK3-380C-Y  фотография.
Технические характеристики
Диод AK3-380C-Y
Полное название: AK3-380C-Y.
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 2000pF @ 10kHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 3000A (3kA) (8/20Вµs)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : AK3-Y ->
Supplier Device Package : Axial
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 401V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 520V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 380V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода AK3-380C-Y : AK3-380C-YCircuit Protection/ TVS - Diodes520V Clamp 3000A (3kA) (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Through Hole Axial