Защитный диод 1.5SMC350A Защитный диод 1.5SMC350A
1.5SMC350A, Защитный диод, 1500Вт, 350В, [SMC / DO-214AB]
диоды
Защитный диод 1.5SMC350A фотография 1.
Технические характеристики
Защитный диод 1.5SMC350A
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
Configuration : Single
Direction Type : Uni-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Minimum Breakdown Voltage (V) : 332
Maximum Clamping Voltage (V) : 482
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 300
Maximum Peak Pulse Current (A) : 3.2
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 1
Test Current (mA) : 1
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 1500
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Operating Junction Temperature (°C) : -65 to 150
Packaging : Tape and Reel
Standard Package Name : DO-214-AB
Supplier Package : SMC
Pin Count : 2
Mounting : Surface Mount
Package Height : 2.42(Max)
Package Length : 7.11(Max)
Package Width : 6.22(Max)
PCB changed : 2
Lead Shape : J-Lead
Вес, г : 0.1
Основные характеристики защитного диода 1.5SMC350A : 1.5SMC350A, Защитный диод, 1500Вт, 350В, [SMC / DO-214AB] Подавители ЭСР / Диоды для подавления переходных скачков напряжения 1.5kW 350V 5% Uni-Directional