Диод 1.5KE20CATA Диод 1.5KE20CATA
4.9 63
1.5KE20CATA
диоды
Диод  1.5KE20CATA  фотография.
Технические характеристики
Диод 1.5KE20CATA
Полное название: 1.5KE20CATA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 54A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -65В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Package / Case : DO-201AD, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-201AD
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 17.1V
Основные характеристики диода 1.5KE20CATA : 1.5KE20CATACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 27,7 В, 54A, IPP для телевизоров, диод, сквозное отверстие, DO-201AD