Диод Шоттки VS-47CTQ020S-M3 Диод Шоттки VS-47CTQ020S-M3
VS-47CTQ020S-M3, Диод: выпрямительный Шоттки
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки VS-47CTQ020S-M3
Технические характеристики:
Base Product Number : 47CTQ020 ->
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 3mA @ 20V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Schottky
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55В°C ~ 150В°C
Package : Tape & Reel (TR)
Package / Case : TO-263-3, DВІPak (2 Leads + Tab), TO-263AB
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : D2PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 450mV @ 20A
Вес, г : 1
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды Шоттки и похожее оборудование.
Основные характеристики диода Шоттки VS-47CTQ020S-M3 : VS-47CTQ020S-M3, Диод: выпрямительный Шоттки Полупроводники/ Диоды/ Диоды Шоттки/ Диоды Шотки SMDDiode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 20V 20A Surface Mount TO-263-3, DВІPak (2 Leads + Tab), TO-263AB