Микросхема V7806W-500R Микросхема V7806W-500R
V7806W-500R
микросхемы
Микросхема V7806W-500R фотография 1.
Технические характеристики
Микросхема V7806W-500R
Полное название: V7806W-500R.
Технические характеристики:
Другие названия товара №:: 656-93019R
Производитель:: CUI Inc.
Размер фабричной упаковки: Размер фабричной упаковки:: 44
Серия:: V78W-500R
Упаковка:: Tube
Applications: ITE (Commercial)
Current - Output (Max): 500mA
ECCN: EAR99
Efficiency: 91%
Features: OTP, SCP
HTSUS: 8504.40.9580
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C
Package: Tube
Package / Case: 3-SIP Module
Power (Watts): 3.25W
RoHS Status: RoHS Compliant
Series: V78W-500 ->
Size / Dimension: 0.69"" L x 0.45"" W x 0.35"" H (17.5mm x 11.5mm x
Type: Linear Regulator Replacement
Video File: CUI's V78 Switching Regulators -- Another Geek Mom
Voltage - Input (Max): 72V
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 6.5V
Вес, г: 2
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие микросхемы и похожие приборы.
Основные характеристики микросхемы V7806W-500R : V7806W-500RПитаниеПреобразователи постоянного тока в постоянныйПреобразователи постоянного тока в постоянный без изоляцииV78 Non-Isolated Switching RegulatorsCUI Inc V78 Non-Isolated Switching Regulators feature 500mA to 2A current output and extremely high efficiency up to 97%. These regulators are available in straight and right-angle SIP packages. CUI Inc V78 regulators offer short-circuit protection and a -40°C to +85°C temperature range.