Микросхема TPS40054PWP Микросхема TPS40054PWP
TPS40054PWP
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема TPS40054PWP
Полное название: TPS40054PWP.
Технические характеристики:
Base Product Number: TPS40054 ->
Clock Sync: Yes
Control Features: Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Sta
Duty Cycle (Max): 94%
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: Up to 1MHz
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C (TA)
Package: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
Topology: Buck
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 8V ~ 40V