Диод STRVS225X02E Диод STRVS225X02E
4.9 63
STRVS225X02E
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод STRVS225X02E
Полное название: STRVS225X02E.
Технические характеристики:
Applications : MOSFET Protection
Base Product Number : STRVS225 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 2A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Package / Case : DO-204AC, DO-15, Axial
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : STRVS ->
Supplier Device Package : DO-15
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 225V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 154V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода STRVS225X02E : STRVS225X02ECircuit Protection/ TVS - Diodes225V Clamp 2A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Through Hole DO-15