Диод Шоттки STPS30150CW Диод Шоттки STPS30150CW
STPS30150CW
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки STPS30150CW
Полное название: STPS30150CW.
Технические характеристики:
Package : Tube
Package / Case : TO-247-3
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-247-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 150V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 920mV @ 15A
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Type : Schottky Diode
Configuration : Dual Common Cathode
Peak Reverse Repetitive Voltage (V) : 150
Maximum Continuous Forward Current (A) : 30
Peak Non-Repetitive Surge Current (A) : 220
Peak Forward Voltage (V) : 1
Peak Reverse Current (uA) : 6.5
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Packaging : Tube
Automotive : No
Standard Package Name : TO-247
Pin Count : 3
Supplier Package : TO-247
Military : No
Mounting : Through Hole
Package Height : 20.15(Max)
Package Length : 15.75(Max)
Package Width : 5.15(Max)
PCB changed : 3
Tab : Tab
Lead Shape : Through Hole
If - Forward Current : 15A
Peak Reverse Voltage : 150V
Vf - Forward Voltage : 920mV @ 15A
Вес, г : 6.63
Основные характеристики диода Шоттки STPS30150CW : STPS30150CW Диоды и тиристоры / Диоды Шоттки / Сборки диодов Шоттки Корпус: TO-247-3, инфо: Диод Шоттки х2 150V 2х15А 0.75В общий катод Диоды с барьером Шоттки, 30 А, ST Microelectronics