Диод Шоттки STPS20100CT Диод Шоттки STPS20100CT
STPS20100CT
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки STPS20100CT
Полное название: STPS20100CT.
Технические характеристики:
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-220AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 950mV @ 20A
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Type : Schottky Diode
Configuration : Dual Common Cathode
Peak Reverse Repetitive Voltage (V) : 100
Maximum Continuous Forward Current (A) : 20
Peak Non-Repetitive Surge Current (A) : 200
Peak Forward Voltage (V) : 0.95
Peak Reverse Current (uA) : 150
Minimum Operating Temperature (°C) : -65
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Packaging : Tube
Automotive : No
Standard Package Name : TO-220
Pin Count : 3
Supplier Package : TO-220AB
Military : No
Mounting : Through Hole
Package Height : 9.15(Max)
Package Length : 10.4(Max)
Package Width : 4.6(Max)
PCB changed : 3
Tab : Tab
Lead Shape : Through Hole
Основные характеристики диода Шоттки STPS20100CT : STPS20100CTДиодная решетка 1 пара с общим катодом Шоттки 100V 10A сквозное отверстие TO-220-3