Диод SMF10A-E3-08 Диод SMF10A-E3-08
4.9 63
SMF10A-E3-08
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод SMF10A-E3-08
Полное название: SMF10A-E3-08.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMF10 ->
Capacitance @ Frequency : 562pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 11.8A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-219AB
Power - Peak Pulse : 200W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SMF
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 10V
Brand : Vishay
Страна происхождения : CN
Breakdown Voltage : 11.1 V
Cd - Diode Capacitance : 562 pF
Clamping Voltage : 17 V
Factory Pack Quantity : 3000
Ipp - Peak Pulse Current : 11.8 A
Manufacturer : Vishay
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Number Of Channels : 1 Channel
Operating Supply Voltage : 10 V
Packaging : Cut Tape or Reel
Polarity : Unidirectional
Product Category : ESD Suppressors / TVS Diodes
Product Type : ESD Suppressors
Series : SMF
Subcategory : TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Termination Style : SMD/SMT
Tradename : eSMP
Unit Weight : 0.000529 oz
Vesd - Voltage ESD Air Gap : 30 kV
Vesd - Voltage ESD Contact : 30 kV
Vf - Forward Voltage : 2.5 V
Working Voltage : 10 V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода SMF10A-E3-08 : SMF10A-E3-08Circuit Protection/ TVS - Diodes17V Clamp 11.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMF