Диод SMDA15TR Диод SMDA15TR
4.9 63
SMDA15TR
диоды
Диод  SMDA15TR  фотография.
Технические характеристики
Диод SMDA15TR
Полное название: SMDA15TR.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Capacitance @ Frequency : 140pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 1A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width)
Power - Peak Pulse : 300W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : 8-SO
Type : Zener
Unidirectional Channels : 4
Voltage - Breakdown (Min) : 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 15V (Max)
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода SMDA15TR : SMDA15TRCircuit Protection/ TVS - Diodes24V Clamp 1A Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SO