Диод SMBJ75D-M3/I Диод SMBJ75D-M3/I
4.9 63
SMBJ75D-M3/I
диоды
Технические характеристики
Диод SMBJ75D-M3/I
Полное название: SMBJ75D-M3/I.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ75 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5.06A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 84.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 119V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 75V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию диоды , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики диода SMBJ75D-M3/I : SMBJ75D-M3/ICircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 119V 5.06A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMBJ)