Диод SMBJ64CD-M3/I Диод SMBJ64CD-M3/I
4.9 63
SMBJ64CD-M3/I
диоды
Технические характеристики
Диод SMBJ64CD-M3/I
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ64 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5.88A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 72.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 102V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 64V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода SMBJ64CD-M3/I : SMBJ64CD-M3/ICircuit Protection/ TVS - Diodes102V Clamp 5.88A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMBJ)