Диод SMBJ45A-TP Диод SMBJ45A-TP
4.9 63
SMBJ45A-TP
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  SMBJ45A-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод SMBJ45A-TP
Полное название: SMBJ45A-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 8.3A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AA (SMB)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 45V
Manufacturer : MCC(Micro Commercial Components)
Packaging : Tape & Reel (TR)
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода SMBJ45A-TP : SMBJ45A-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes72,7 В с зажимом 8,3 А Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMB)