Диод SMBJ12CA-13-F Диод SMBJ12CA-13-F
4.9 63
SMBJ12CA-13-F, Диод: TVS; 600Вт; 13,3 15,3В; 30,2А; двунаправленный; SMB
диоды
Диод SMBJ12CA-13-F фотография 1.
Технические характеристики
Диод SMBJ12CA-13-F
Технические характеристики:
Diode Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : +150 °C
Number of Elements per Chip : 1
Length : 4.57mm
Maximum Clamping Voltage : 19.9V
Minimum Breakdown Voltage : 13.3V
Brand : DiodesZetex
Maximum Peak Pulse Current : 30.2A
Package Type : DO-214AA (SMB)
Mounting Type : Surface Mount
Minimum Operating Temperature : -55 °C
Width : 3.94mm
Test Current : 1mA
Maximum Reverse Stand-off Voltage : 12V
Maximum Reverse Leakage Current : 5µA
Height : 2.42mm
Pin Count : 2
Dimensions : 4.57 x 3.94 x 2.42mm
Surge Current Rating : 100A
Direction Type : Bi-Directional
Peak Pulse Power Dissipation : 600W
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода SMBJ12CA-13-F : SMBJ12CA-13-F, Диод: TVS; 600Вт; 13,3 15,3В; 30,2А; двунаправленный; SMB Ограничители переходных процессов напряжения SMT Bidirectional 400W, SMAJ Series, Diodes Inc