Диод SMB10J85CA-TP Диод SMB10J85CA-TP
4.9 63
SMB10J85CA-TP
диоды
Технические характеристики
Диод SMB10J85CA-TP
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 7.3A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 1000W (1kW)
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 85V
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода SMB10J85CA-TP : SMB10J85CA-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes137V Clamp 7.3A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AA (SMB)