Диод SMB10J40AHR5G Диод SMB10J40AHR5G
4.9 63
SMB10J40AHR5G
диоды
Технические характеристики
Диод SMB10J40AHR5G
Технические характеристики:
Applications : Automotive
Base Product Number : SMB10J40 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 15.5A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 1000W (1kW)
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101, SMB10J ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMB)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 40V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода SMB10J40AHR5G : SMB10J40AHR5GCircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 64,5 В, 15,5 А, Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа, DO-214AA (SMB)