Диод SMAJ170A-E3/61 Диод SMAJ170A-E3/61
4.9 63
SMAJ170A-E3/61
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод SMAJ170A-E3/61
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 300W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 170V
Основные характеристики диода SMAJ170A-E3/61 : SMAJ170A-E3/61Circuit Protection/ TVS - Diodes275V Clamp 1.09A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AC (SMA)