Диод SMAJ12CA-TP Диод SMAJ12CA-TP
4.9 63
SMAJ12CA-TP
диоды
Диод  SMAJ12CA-TP  фотография 1.
Технические характеристики
Диод SMAJ12CA-TP
Полное название: SMAJ12CA-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMAJ ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 20.1A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TA)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 400W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-214AC (SMA)
Type : Zener
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 12V
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Configuration : Single
Direction Type : Bi-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Minimum Breakdown Voltage (V) : 13.3
Maximum Clamping Voltage (V) : 19.9
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 12
Maximum Peak Pulse Current (A) : 20.1
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 1
Test Current (mA) : 1
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 400(Min)
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Packaging : Tape and Reel
Pin Count : 2
Supplier Package : SMA
Standard Package Name : DO-214-AC
Mounting : Surface Mount
Package Height : 2.44(Max)
Package Length : 4.6(Max)
Package Width : 2.9(Max)
PCB changed : 2
Lead Shape : J-Lead
Pd - рассеивание мощности : 400 W
Категория продукта : Подавители ЭСР / диоды для подавления переходных с
Максимальная рабочая температура : + 150 C
Минимальная рабочая температура : 55 C
Напряжение пробоя : 13.3 V
Напряжение фиксации : 19.9 V
Подкатегория : TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Полярность : Bidirectional
Рабочее напряжение : 12 V
Серия : SMAJ12
Тип выводов : SMD/SMT
Тип продукта : TVS Diodes
Торговая марка : Micro Commercial Components (MCC)
Упаковка / блок : DO-214AC-2 (SMA)
Breakdown Voltage : 13.3V
Clamping Voltage : 19.9V
Peak Pulse Current : 20.1A
Polarity : Bidirectional
Working Voltage : 12V
Основные характеристики диода SMAJ12CA-TP : SMAJ12CA-TPCircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 19,9 В, 20,1 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-214AC (SMA)