Микросхема RPM3.3-6.0-EVM-1 Микросхема RPM3.3-6.0-EVM-1
RPM3.3-6.0-EVM-1
микросхемы
Микросхема RPM3.3-6.0-EVM-1 фотография 1.
Технические характеристики
Микросхема RPM3.3-6.0-EVM-1
Технические характеристики:
Supply Voltage: 4 → 15V dc
Brand: Recom
Series: RPM-6.0
Filter Type: EMI
Для использования с: RPM-6.0 Buck Regulator Modules
Board Type: Fully Populated
California Prop 65: Warning Information
Current - Output: 6A
ECCN: EAR99
HTSUS: 8504.40.9580
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Outputs and Type: 1, Non-Isolated
Package: Box
REACH Status: REACH Unaffected
Regulator Topology: Buck
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Supplied Contents: Board(s)
Utilized IC / Part: RPM3.3-6.0
Voltage - Input: 4V ~ 15V
Voltage - Output: 3.3V