Микросхема RDD08110D12 Микросхема RDD08110D12
RDD08110D12, RDD 8W Isolated DC-DC Converter Through Hole, Voltage in 42 a 176 V dc, Voltage out A±12V dc Railw
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Микросхема RDD08110D12 фотография.
Технические характеристики
Микросхема RDD08110D12
Технические характеристики:
Applications: Railway
Control Features: Enable, Active High
Current - Output (Max): 335mA, 335mA
ECCN: EAR99
Efficiency: 82%
Features: Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
HTSUS: 8504.40.9580
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 2
Operating Temperature: -40В°C ~ 85В°C
Package: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 9 Leads
Power (Watts): 8W
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: RDD (8W) ->
Size / Dimension: 1.25"" L x 0.80"" W x 0.40"" H (31.8mm x 20.3mm x
Type: Isolated Module
Video File: XP Power Railway DC/DC Converters | Digi-Key Daily
Voltage - Input (Max): 176V
Voltage - Input (Min): 42V
Voltage - Isolation: 3kV
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Вес, г: 18
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие микросхемы и похожее приборы.
Основные характеристики микросхемы RDD08110D12 : RDD08110D12, RDD 8W Isolated DC-DC Converter Through Hole, Voltage in 42 a 176 V dc, Voltage out A±12V dc RailwИсточники питания и трансформаторыDC-DC преобразователиИзолированные DC-DC преобразователиИзолированный модуль DC DC Converter 2 выхода 12V -12V 335mA, 335mA 42V - 176V Input