Диод Шоттки RBR10T60ANZC9 Диод Шоттки RBR10T60ANZC9
RBR10T60ANZC9, 60V 5A, Dual SiC Schottky Diode, 3-Pin TO-220FN
диоды
Диод Шоттки RBR10T60ANZC9 фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки RBR10T60ANZC9
Технические характеристики:
Конфигурация диода : Общий катод
Number of Elements per Chip : 2
Brand : ROHM
Тип корпуса : TO-220FN
Maximum Continuous Forward Current : 5A
Тип монтажа : Монтаж на плату в отверстия
Pin Count : 3
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current : 50A
Diode Type : Диод Шоттки из карбида кремния (SiC)
Peak Reverse Repetitive Voltage : 60V
Base Product Number : RBR10 ->
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 5A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 200ВµA @ 60V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 3 (168 Hours)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature - Junction : 150В°C
Package : Tape & Reel (TR)
Package / Case : TO-220-3 Full Pack
REACH Status : REACH Unaffected
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-220FN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 60V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 650mV @ 5A
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды Шоттки и множество похожих изделий.
Основные характеристики диода Шоттки RBR10T60ANZC9 : RBR10T60ANZC9, 60V 5A, Dual SiC Schottky Diode, 3-Pin TO-220FNSemiconductorsДиодная матрица 1 пара с общим катодом Schottky 60V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack