Симистор Q8012LH5TP Симистор Q8012LH5TP
4.9 63
Q8012LH5TP-LF, Симистор, 800В, 12А, 50мА, THT, alternistor,glass passivated, туба
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
тиристоры, триаки
Симистор Q8012LH5TP фотография.
Технические характеристики
Симистор Q8012LH5TP
Технические характеристики:
California Prop 65 : Warning Information
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 50mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 50mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 110A, 120A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 12A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.30.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3 Isolated Tab
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : TO-220 Isolated Tab
Triac Type : Alternistor - Snubberless
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3V
Voltage - Off State : 800V
Gate Trigger Current - Igt : 50mA
Gate Trigger Voltage - Vgt : 1.3V
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 800V
Type : Two-way thyristor
Вес, г : 1
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие симисторы и похожие изделия.
Основные характеристики симистора Q8012LH5TP : Q8012LH5TP-LF, Симистор, 800В, 12А, 50мА, THT, alternistor,glass passivated, тубаПолупроводникиСимисторыГенератор TRIAC - без демпфера 800 В, 12 А, сквозное отверстие, изоляция TO-220