Диод PESD27VV2BTR Диод PESD27VV2BTR
4.9 63
PESD27VV2BTR
диоды
Технические характеристики
Диод PESD27VV2BTR
Полное название: PESD27VV2BTR.
Технические характеристики:
Applications : Automotive, Telecom
Base Product Number : PESD27 ->
Bidirectional Channels : 2
Capacitance @ Frequency : 13pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 3A (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TA)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101 ->
Supplier Device Package : TO-236AB
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 27V (Max)
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода PESD27VV2BTR : PESD27VV2BTRCircuit Protection/ TVS - Diodes45V Clamp 3A (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB