Диод NRVA4004T3G Диод NRVA4004T3G
4.9 63
NRVA4004T3G
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  NRVA4004T3G  фотография.
Технические характеристики
Диод NRVA4004T3G
Полное название: NRVA4004T3G.
Технические характеристики:
Base Product Number : NRVA4004 ->
Current - Average Rectified (Io) : 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 10ВµA @ 400V
Diode Type : Standard
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55В°C ~ 175В°C
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AC, SMA
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package : SMA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 400V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1V @ 1A
Brand : ON Semiconductor
Configuration : Single
Factory Pack Quantity : 5000
If - Forward Current : 1 A
Ir - Reverse Current : 10 uA
Manufacturer : ON Semiconductor
Max Surge Current : 30 A
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Cut Tape or Reel
Product : Rectifiers
Product Category : Rectifiers
Product Type : Rectifiers
Qualification : AEC-Q101
Series : MRA4004
Subcategory : Diodes & Rectifiers
Type : Standard Recovery Rectifiers
Unit Weight : 0.003739 oz
Vf - Forward Voltage : 1.18 V
Vr - Reverse Voltage : 400 V
Вес, г : 0.12
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода NRVA4004T3G : NRVA4004T3G Диоды и тиристоры / Выпрямительные и импульсные Диоды / Одиночные Диоды Корпус: SMA, инфо: Диод Выпрямительный общего применения 400В 1АDiode Standard 400V 1A Surface Mount SMA