Диод MSMLJ10CA Диод MSMLJ10CA
4.9 63
MSMLJ10CA
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  MSMLJ10CA  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMLJ10CA
Полное название: MSMLJ10CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMLJ10 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 176.4A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 3000W (3kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : DO-214AB
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 10V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
 MSMLJ10CA - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMLJ10CA : MSMLJ10CACircuit Protection/ TVS - Diodes17V Clamp 176.4A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AB