Диод MSMLG58A Диод MSMLG58A
4.9 63
MSMLG58A
диоды
Диод  MSMLG58A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMLG58A
Полное название: MSMLG58A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMLG58 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 32A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 3000W (3kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMLG (DO-215AB)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 58V
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие диоды и множество похожих изделий.
 MSMLG58A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMLG58A : MSMLG58ACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 93,6 В, 32 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, SMLG (DO-215AB)