Диод MSMCJ60A Диод MSMCJ60A
4.9 63
MSMCJ60A
диоды
Диод  MSMCJ60A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCJ60A
Полное название: MSMCJ60A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCJ60 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 15.5A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : DO-214AB (SMCJ)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 60V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
 MSMCJ60A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMCJ60A : MSMCJ60ACircuit Protection/ TVS - Diodes96.8V Clamp 15.5A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа DO-214AB (SMCJ)