Диод MSMCJ28A Диод MSMCJ28A
4.9 63
MSMCJ28A
диоды
Диод  MSMCJ28A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCJ28A
Полное название: MSMCJ28A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCJ28 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 33A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : DO-214AB (SMCJ)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 28V
 MSMCJ28A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMCJ28A : MSMCJ28ACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 45,4 В, 33A, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, DO-214AB (SMCJ)