Диод MSMCG43CA Диод MSMCG43CA
4.9 63
MSMCG43CA
диоды
Диод  MSMCG43CA  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCG43CA
Полное название: MSMCG43CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCG43 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 21.6A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMCG (DO-215AB)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 43V
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды и похожее оборудование.
 MSMCG43CA - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMCG43CA : MSMCG43CACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 69,4 В, 21,6 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, SMCG (DO-215AB)