Диод MSMCG160CA Диод MSMCG160CA
4.9 63
MSMCG160CA
диоды
Диод  MSMCG160CA  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCG160CA
Полное название: MSMCG160CA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCG160 ->
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 5.8A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMCG (DO-215AB)
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 160V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода MSMCG160CA : MSMCG160CACircuit Protection/ TVS - Diodes259V Clamp 5.8A Ipp Tvs Диод для поверхностного монтажа SMCG (DO-215AB)